.

Vítejte v redakci novin Denního věštce!

Nový článek

Kolik kouzelníků nás již navštívilo (13.7.2011)

Počet přítomných kouzelníků

Bulvár

Letaxová síť

Dnes jsem se zaměřila na RPG, které hrajeme. Jde o to, že v letaxu je hodně spletitých sítí, které vedou na různá místa. Já si vybrala nejdůležitější z nich.

Začneme Nemocnicí u sv. Munga.

    Je to bílé klidné místo, které není přeplácané. Vlastně je to místo klidu, pohody, lásky a míru. Design je mírumilovný jako sama nemocnice, ve které vás ovšem nikdo nevyléčí. Poslední aktivita se odehrála 31. srpna 2012 to je rok zpátky. Nemusíte chodit do nemocnice pro radu, jelikož Vám zde nikdo nepomůže. To raději můžete zajet do mudlovské nemocnice pár bloků odsud, nebo požádat jakéhokoliv laika co jej potkáte na chodníku o pomoc . Můj názor je, že nemocnice u Sv. Munga již dávno postrádá smysl pro RPG hru. Možná kdyby se našel nějaký aktivní lekouzelník a jednou za den se podíval zda je něco nového v kanceláři, něco by bylo lepší.

     Druhým neaktivním místem ve hře je samotné Ministerstvo kouzel, které již dávno ztratilo svůj lesk a krásu. Kdysi pýcha naší hry se stala spíše okrasou v letaxové síti. Někdo sem tam napíše do kanceláře, ale ty většinou zejí prázdnotou a na hordy papírů usedá tmavý prach. Ministerstvo je jako ostatní stránky na serveru webnode.cz, má temný vzhled, jako jeho chodby, které jsou prázdné. Design je jednoduchý, líbí se mi že ani rubriky nejsou přeplácané. Snad jednoho dne zase bude po chodbách pobíhat tolik kouzelníků co kdysi. Nemluvě o tom, že nemáme bystrozory a v okolí se množí tolik zla.

 

    Třetím takovým místem je Azkaban, jen z toho slova je mi zima. Možná, protože léto přešlo v chladný podzim a venku se pomalu blíží zimní čas. Jednoduchý a strohý design nám dává najevo, že jsme v Azkabanu. Je to taková béžovo khaki barva a na levé straně jde vidět menu s celami a seznamy smrtijedů. Ani zde se ovšem nikdo neobjevil měsíce či roky. Vězni již dávno nemusí sedět ve svých celách a nikdo si nevšiml toho, že opustili zdi Azkabanu. Již v minulosti aktivita zaměstnanců pokulhávala. Smrtijedi ani bystrozoři se teď nehoní v ulicích takže nechápu smysl této stránky. Správce už dávno také není, takže stránka chátrá pod nápory větru z okolního moře.

 

    Smrtijedská stránka je temná a hned na začátku nás šokuje obrázek pána zla a jeho pochopů. Je to pěkný obraz, kdyby nějaký Voldemort byl. Nechci kritizovat jeho velebnost, ale neviděla jsem ho ve hře nejméně rok. Tento muž má přisluhovače Reguluse Blacka, a ten za něj dělá veškerou špinavou práci. Smysl tato RPG jistě má, kdyby bylo více aktivních smrtijedů, kteří by se snažili více otravovat naše obyčejné životy. Teď se objeví jeden za rok a to ještě neumí ani pořádně provést „crucio„.

 

    Na závěr bych chtěla říct, že většina dospělých kouzelníků, co by mohla hrát je zavřená na hradě nebo bloudí po chodbách Bradavic. Nebojte se vyrazit mezi obyčejné kouzelníky! My nekoušeme a rádi poznáváme nové lidi. Možná by stálo za to se scházet vice v hospodách a obnovit některé z těchto stránek, abychom si více zahráli. Nejsme tu od toho abychom jen učili mládež. Pojďte profesoři vyrazit ven z Bradavic třeba do Prasinek,Godrikova Dolu či Haddonfieldu, nenechávejte chodit do těchto míst jen svoje studenty. Odvažte se za námi, je to jen přemístění z místa na místo! Chceme si povídat s dalšímu lidmi tak naberte prášek s letaxem a honem za námi do hostince.         

Marion

Žádné komentáře
 
V případě dotazů, námitek či podnětů se obracejte na sovu redakce!