.

Vítejte v redakci novin Denního věštce!

Nový článek

Kolik kouzelníků nás již navštívilo (13.7.2011)

Počet přítomných kouzelníků

Bulvár

Nová škola na obzoru

Tak a máme tu další školu

Tentokrát je to nově založená škola Rokfort, o které jsme již psali, ale bylo by nepěkné vám zatajit takové špeky, které máme. Pěkná budova a co se vybavení týká, nikdo si nemůže stěžovat. Však spíše než o samotné škole, bych raději mluvila o jejich členech. Nechci být zaujatá ale dle mého názoru, to čemu říkáme standart je na této škole nejspíš nadstandard. Pro studenty je zcela normální dojít s na společenskou akci v teplákách a vytahané mikině. Možná pohodlné ale poněkud se to do společnosti, ve které je ministryně a náměstkyně, nehodí. Dalším takovým velkolepým zážitkem bylo, že na oslavu se bez jakýchkoli zábran dostal smrtijed a rozstřílel půl místnosti napadrť. Nejdříve vyletěla skla z oken, poté se do vzduchu snesli i stoly a židle a nakonec padali i kusy omítky.  Jak se zdá tak ani smrtijedi nejsou to, co bývali. Kde je ta slavná banda, které se každý bál, však měli úroveň.  Skupinka smrtijedů dnes jen rozesílá smrtící kletby do všech stran a boří to, co může. Nebo že by snad to nebyli smrtijedi ale jen někdo kdo se za ně vydává a snaží se tak zostudit toho, jehož jméno se bojíme vyslovit? Jediné na co se při tomto souboji dalo dívat, byla ministryně, u které bylo zcela jasné, že ze cviku nevyšla. Jak se zdá ten, jenž rozesílat smrtící kletby a rozbil celou velkou místnost, byl nechvalně známý Regulus Black. Tento muž je znám především díky svému rodu Black. Rod známý svým slušným vychováním, galancí a zásadami. Proč však tomuto muži určité zásady a slušnost chybí?

V půlce velkolepého souboje, kdy zakladatel této pranice zmizel, si dovolil Velký sál navštívit i pán ředitel. Se značným údivem nechápal, co se to u Merlina děje. Najednou jediným jeho mávnutím hůlky se místnost vrátila do původního stavu. Opět nastal klid jediné, co nebylo tak zcela v pořádku, byla ministryně, které se udělalo dost nevolno a za pomoci své přítelkyně paní/slečně Shakespeare odešla domů. Pozůstalí dostali výchovné kázání od ředitele a tímto celá akce skončila.

Za sebe mohu říct, že podobné akce nikdy neměli moc kladné recenze, však spíše zhodnocení situace. Můžeme jen doufat, že škola se brzy vzpamatuje a přát ji štěstí.

Pěkné počtení přeje Bast

Žádné komentáře
 
V případě dotazů, námitek či podnětů se obracejte na sovu redakce!