.

Vítejte v redakci novin Denního věštce!

Nový článek

Kolik kouzelníků nás již navštívilo (13.7.2011)

Počet přítomných kouzelníků

Bulvár

Ples Kruvalský

Kruval: Dne 9.září v 19:00 v hostinci u zlomené hůlky(najdete na naší škole) proběhne ples pro širokou veřejnost. Přijďte všichni.<
Aneb přesně takto zněla pozvánka vyvěšena předcházející den na ministerstvu kouzel v místnosti určené pro inzerci a pozvánky na akce. Kruval, prestižní škola známá především pro vyučování černé magie. Inu, nebylo by Denního Věštce, abychom pro Vás milé čtenáře nezjistili pikantní informace a to přímo od zdroje.
Účast na plesu byla nečekaně vysoká, neobešlo se to bez známých tváří, jako jsou ministr kouzel Alchbret Rown se svou chotí Drusillou Barday Rown, první náměstkyně ministra Violeta Kingsley, tajemnice ministerstva Narcissa Walker Black se svým chotěm Regulusem Blackem, dále jsme měli tu čest vidět Faith Rainer z odboru spolupráce, Michala A. Greena z odboru kouzelnické přepravy a katastrof, bývalou bystrozorku Molly Malfoy, známého vymítače barů - hrobníka a kostelníka Godrikova Dolu Scabiora Snatchera a v neposlední řadě naše druhá náměstkyně a nejmladší členka starostolce Lucienn Lescöt Black, která dorazila mezi posledními za doprovodu statného bulhara.
Můžeme tedy s jistotou říct, že z Anglie a našeho ministerstva kouzel jsme měli hojné zastoupení. Nyní, když se hostinec naplnil plesovými nadšenci. Náš ples se zahájil. A to sice krátkým přípitkem A.Rowna, který završil pyramidou ze sklenic a šampaňským. Dámy v honosných šatech sedící u sklenice alkoholu, pánové v oblecích sedí na baru a objednávají jednoho panáka za druhým. Všichni hosté jsou nyní odsouzeni k tomu, sami se zabavit. Spíše než ples, který je slavnostní událostí, začíná tato akce připomínat běžný večer v zaplivané putyce, kde kouzelníci klábosí mezi sebou a do toho popíjejí alkohol.
Duch plesu přijde však, jakmile se pánové odhodlají a své dámy vyzvou k tanci. Regulus Black se svou chotí Narcissou tančí v rytmu valčíku a vedle nich dvojice Faith Rainer s (pro nás) neznámým obdivovatelem. 
Nemalé zastoupení v hostinci má překvapivě sám Kruval, z kterého se na ples přišlo podívat pár studentů i profesorů. Ti však akci brzy opouštějí, stejně jako Alchbret Rown, který svou pozornost věnoval sličné Violetě Kingsley jež opustila místo téměř hned po něm a svou ženu nechal ve společnosti druhé náměstkyně Lucienn L.. Black, která zřejmě společensky posilněna alkoholem a znuděna situací vyzvala Barday k tanci se slovy:"Někdy si ženy musí vystačit samy."
Tato netradiční taneční dvojice téměř ihned upoutala pozornost všech přítomných, obzvláště pánů, pro které to byl jistě velmi příjemný pohled. Avšak těžko povědět, zda to nebylo právě kvůli taneční neohrabanosti paní náměstkyně a za tato neohrabanost nebyla způsobena právě alkoholem.
Zatímco se muži u baru opíjeli, znudění hosté odcházeli, po slovní šarvátce téměř došlo na hůlky. Hostů zůstává už jen pár a to od akce uběhly necelé 3 hodiny. Zůstává jen posledních pár odvážných přeživších, kteří se rozhodnou využít toho, že se oblékli do honosného hávu a věnují si s úctou, která jim zbyla, přestože byli cítit alkoholem, poslední tanec, předtím, než opustí hostinec i oni.

Tato akce byla skandálním fiaskem pro tak váženou školu, jako je Kruval. Nejen, že se ples pořádal v zaplivaném hostinci, tudíž slovo PLES zde opravdu ztrácelo na významu. Ale také nebyl vymyšlen žádný program, zábava pro pozvané kouzelníky, ke všemu chlebíčky měli okoralé a na šampaňské nás musel zvát ministr. Jako vrchol všeho a namísto třešničky hřebíček do rakve, se neobtěžoval přijít ani sám pořadatel. Opravdu bychom se nedivili tomu, že by si z nás pouze vystřelil a chtěl vyzkoušet, kdo se na tuto akci chytí... Kruval tímto pokazil svou reputaci, pevně doufáme a věříme, že už žádné plesy konat nebudou... 

Věříme tomu, že slavnostní ples připravený na 18. září od 19:00h, který se bude konat ve Velké síni při příležitosti dokončení stavby školy http://eu-hogwarts.webnode.cz/ nebude brát z Kruvalu inspiraci, tudíž na ten den oprašte svůj společenský šat, plesové škrabošky a hurá do tance. Já a zase já, na tento ples dohlédneme pod drobnohledem.
Poslední komentáře
10.09.2012 12:54:52: smiley${1}
 
V případě dotazů, námitek či podnětů se obracejte na sovu redakce!