.

Vítejte v redakci novin Denního věštce!

Nový článek

Kolik kouzelníků nás již navštívilo (13.7.2011)

Počet přítomných kouzelníků

Bulvár

Slavnostní otevření Rokfortské školy

Dne 1. 11. 2012 konečně škola Rokfort otevřela své dveře pro veřejnost a to opravdu dokořán neb účast byla vysoká. Tedy alespoň plnoletých osob o studentech se to říci nedá.  Ještě než jste vešli do Hodovního sálu, mohli jste spatřit divu krásné prohlídky draků, jejž vám létali nad hlavou, šlehali ohně a řvali do všech stran připravujíce se na své číslo. Však jak později pan ředitel řekl, jednalo se pouze o velmi vydařené kouzlo, jenž mělo upoutat zraky diváků. A jen co jsem vešla do sálu, bylo mi jasné proč. Sálem si bez ostychu pobíhali myši a šváby, a že jich nebylo málo. Kupodivu osazenstvu to moc nevadilo a s úsměvem přijímali omluvy pana ředitele kvůli hlodavcům.

Jak bylo vidno, pan ředitel jistě chce mít velice dobré místa s ministerstvem, a proto svou přítomností obohatil několik spřízněnců MK. Jako první to byla samozřejmě paní ministryně Lucien Lescot Black. Dále slečna Drusila Barday pracující jako vedoucí redakce Denní věštec. Jen co skřítek dotančil, místnost prostoupilo šero a na stěnách se pohybovaly stíny draků, jenž poletovaly kolem školy. Ano velice pozoruhodná podívaná. Jen co číslo draků skončilo, ředitel si vzal slovo a rozdal instrukce studentům. Po né moc dlouhé řeči, duchařský sbor zazpíval hymnu školy a tím skončil program.

Co bylo vážně velkou zvláštností, byl pokuřující šváb. Zajímavý příklad pro studenty.  

Když si i studenti začali všímat myší, ředitel mávl hůlkou a všechny myši a šváby zmizeli. Tento čin mi ale nabízí otázku „Proč toto neučinil již dříve?“

Dalším pěkným úkazem byl zástupce ředitele. Přišel, najedl se, pozdravil se s pár lidmi a odešel. A podobně to bylo i se zbytkem sboru. Čekala bych alespoň nějaké to představení jednotlivých členů. Já se však ničeho takového nedočkala, a pokud něco takového bylo již na začátku tak se velice omlouvám.  Ke konci se už pan ředitel jen věnoval paní ministryni. Zahlcoval ji podrobnostmi o škole, různými omluvami a dalšími věcmi, které se nezdáli, že by zrovna paní Black chtěla vědět.

Takže mé celkové zhodnocení. Program a oživení večera bylo velice dobré. Vystoupení draků zcela neobvyklé a vzrušující, tance skřítků taktéž poutavé. Však zbytek se mi zdál dosti nepřívětivý a dojmu na tom ani nepřidávala pobíhající havěť.

A zde si ještě dovoluji přiložit krátký rozhovor s panem ředitelem.

Mohl byste se našim čtenářům představit celým jménem a říct nám něco málo o sobě? Celé jméno, věk, záliby, koníčky naopak co nemáte rád, děláte nějaké sporty a hlavně asi co vyučujete. Brian Zachary McGonagall, 58 rokov, slobodný, koníčky: Kúzelnícky šach, starostlivost o kvetiny. Nemam rad klamstva a čokoladovú zmrzlinu. Na môj vek už nešportujem a niesom profesor.

Tuto školu jste založil sám?

 Základy školy postavil Pán M.A.Green ešte pred rokmy...ale dobudoval som ju ja.

Bylo těžké ji dobudovat? A co všechno to obnášelo?

Obnášelo to hlavne veľke úsilie zohnať sponzorov na budovanie školy. Taktiež zhánanie študentov a profesorov. Oznámiť to širokej verejnosti, mať dostatok času na budovanie komnat a učební.

Proč jste se rozhodl dobudovat školu a stát se ředitelem?

Bol to sľub. Škola bola zdedená a v dedičstve bola poznámka, že škola musí byť postavená a viešť ju musí člen rodiny McGonagall. Moj mladší brat to domietol a tak isto aj sestra a ostal som na to sám.

Poslední komentáře
07.11.2012 10:57:00: Kéžby samotná akce byla tak skvělá, jako tento velmi čtivý článeksmiley${1}
 
V případě dotazů, námitek či podnětů se obracejte na sovu redakce!