.

Vítejte v redakci novin Denního věštce!

Nový článek

Kolik kouzelníků nás již navštívilo (13.7.2011)

Počet přítomných kouzelníků

Krimi

Útok v Eu-Hogwarts

Je tomu tak měsíc co neznámá smrtijedka přišla v poklidu do Velké síně v Eu-Hogwarts a napadla studenty i s učitelem. Po dlouhém proslovu o tom jak jsou mudlovští šmejdi nedůležití a mají zmizet z povrchu zemského, se rozhodla konat zlo. Napadla studenta Zmijozelu, který si za to (podle slov smrtijedky) mohl sám. Tímto apeluji na děti: Provokovat smrtijeda není nejlepší nápad.
    Profesor Palmer se hrdinsky snažil zachránit život chlapce a nabídl sebe místo něj. Smrtijedka se tedy zaměřila na profesora a nechala chlapce být. Naštěstí nestihla použít kletbu, jež se nepromíjí - cruciatus, protože po boji s profesorem to raději vzala do zaječích a utekla hradními chodbami pryč ze školy.
    V průběhu měsíce se, ale dvakrát vrátila do síně, když v ní byly jenom děti. Je štěstí, že se jim nic nestalo a přežili tuto návštěvu bez zdravotní újmy.
    Proč smrtijedka útočí na mladého studenta je záhadou. Nechtěla se mi svěřit, když jsem slečnu žádala o rozhovor a vysvětlení celé této situace. Jde snad o nevyřízené účty s jeho otcem nebo někým jiným z jeho rodiny?
   Podle mých informací po tomto napadení vydala škola pravidla jak postupovat, když potkáte smrtijeda.     První z pravidel bylo nepanikařit. I já jako dospělý člověk bych zpanikařila hledět smrtijedovi do očí. Další pravidla byla podobná, dokonce na konci bylo doporučeno odejít z místa kde smrtijed zrovna teď je. Podle mého názoru by to dítě následovník pána zla opravdu odejít nenechal.
    Budou se útoky opakovat? Opravdu nám hrozí doba temna? Co si o tom myslíte vy čtenáři?   
Marion Filtchova
Žádné komentáře
 
V případě dotazů, námitek či podnětů se obracejte na sovu redakce!