.

Vítejte v redakci novin Denního věštce!

Nový článek

Kolik kouzelníků nás již navštívilo (13.7.2011)

Počet přítomných kouzelníků

Ministerstvo Kouzel

Merlinův řád – fraška nebo skutečné ocenění?

Napsal/a- Phoenix
Při návštěvě ministerstva kouzel jsem nesměla opomenout nahlédnout do pamětní síně. Ovšem jejím provedením jsem byla velice zklamaná. Od návštěvy tohoto památného místa jsem očekávala trochu více. Proč? Na to vám ráda odpovím.
 
Od prvopočátku vlády prvního ministra uběhlo už mnoho let ale i přesto jedna věc zůstává stále stejná, po boku pana ministra usedá vždy náměstek, ať je to žena či muž ať je náměstkem jeden člověk či dva. Jsou to lidé nepostradatelní a mnohdy pramálo docenění, a proto mě velice zklamalo, že jsem nezahlédla v pamětní síni jméno ani jednoho náměstka, pokud ovšem nepočítám Merlinovy řády, tam se objevilo pár známých jmen náměstků. Je zcela zřejmé, že ne na všechny jména si dokážeme vzpomenout, ale pár těch nejvýznamnějších by pamětní síň měla nést. Možná se toho dočkáme v budoucnu.
 
Teď už ale k udělování Merlinova řádu. Po zhlédnutí krátké listiny jmen, jež si je zasloužily, se velice udivuji, nad tím kdo tyto řády mohl schválit. Nejen že je mnohem více jmen, která by měla hrdě nosit tento řád, ale mnohdy se tam objevují méně známá jména některých ne zrovna nejlepších bystrozorů.
Ten, který řády uděloval, zcela opomněl jména kouzelníků, kteří pro ministerstvo udělali mnohem víc, než kdekterý ministr. Od nynější paní náměstkyně, přes pana Octaviuse Whita, Violetu Kingsley a mnoha dalších.
 
Teď už si jen dovolím podotknout, doufejme, že nový řád sester Blackových dopadne lépe než ten Merlinův.
 
S přáním slunečného dne vaše Phoenix.
 
Žádné komentáře
 
V případě dotazů, námitek či podnětů se obracejte na sovu redakce!