.

Vítejte v redakci novin Denního věštce!

Nový článek

Kolik kouzelníků nás již navštívilo (13.7.2011)

Počet přítomných kouzelníků

Ministerstvo Kouzel

MK - zánik či naděje?

L.L.B.: Tak vážení. Dlouho jsem se odmlčela. Nyní nejspíš nadešel ten správný čas, abych se vyjádřila. Byla jsem jmenována do funkce ministryně ještě za působení T. Ogdena, který ve mě věřil. Věřila jsem si tedy i já. V tom, že dokážu celou tuhle hru postavit na nohy. Ze začátku jsem se opravdu snažila, dělala jsem pro to vše, vymýšlela aktivity pro odbory, schůze starostolce, plesy atd. Jenomže nikdo z vás si nejspíš neuvědomuje, že je k tomu potřeba vás všech. Aktivita a děj nestojí pouze na třech lidech ve vedení. Pokud se nezapojí vedoucí odborů, jejich zaměstnanci atd, je to řetězová reakce, zastaví se jeden článek a posere se celek. Tímto bych ráda vyjádřila svou rezignaci na veškerou snahu o obnovu. Jednoduše, staré časy nevrátíte. Vás pár zbylých požádám... Pokud vás hra baví, pokud rádi hrajete RPG. Soustřeďte svou hru na chaty a do kouzelných měst, která jsou stále funknční. Jak říkala Bellatrix, MK svou šanci na důstojný konec již mělo, teď je to jenom fraška... Veřejně se vzdávám tohoto ministerstva a tímto bych ráda vyjádřila díky Drusille Barday, za to, že dokázala vést Denní Věštec k jeho slávě a vždy skvěle doplňoval děj ve hře, Violetě Kingsley za její spolupráci a ochotu, Alchbretu Rownovi který občas lezl na nervy  ale vždy se dokázal povznést a pobavit, Narcisse Walker - i když procestovala většinu postů na MK  vždy se prokázala ochotou pokračovat a bojovat, Atreimovi Gardére - bez něhož by tyto stránky ani neexistovaly...Molly Malfoy-vedoucí bystrozorů, bez které by to už ani nebylo ono.. A v neposlední řadě bych ráda poděkovala Boře Rodriguez, skvělé kamarádce jak v RPG tak ve skutečnosti, za to, že jsem ji dokázala přesvědčit, aby se vrátila do RPG (i když jsem nemusela přesvědčovat dlouho  ) a byla aktivní, byla aktivní tak, jak bych si představovala i u ostatních, přinášela nápady ohledně MK, které jsme také realizovali. Nezapomenu také na Jolanu Shakespeare, dříve, než začnete soudit, poznejte i druhou stranu mince. Některé věci nejsou takové, jaké se zdají být... Pro ty z vás, kteří projevíte snahu o to pokračovat zde na MK. Přeji hodně zdaru, ale ruku na srdce. Harry Potter éra je pryč. Změna ministra tomu možná na prvních pár dní pomůže, ale... Nedopadne to jinak, než to dopadlo teď. Každopádně Haddonfield a můj email: L.L.B@email.cz je vám stále k dispozici. Se srdečným pozdravem se s vámi loučí Lucienn Lescöt Black.

Toto jsou slova bývalé ministryně kouzel, která se vyjádřila k dlouhodobé situaci a problematice na MK. Jako zázrakem se ale začali objevovat staré tváře jako John Black známý svou nenechavostí strkat jeho kouzelnou hůlku do každé škvíry, co najde. Po boku Scarlet Lamorans, která se začla okamžitě sápat na místo ministryně kouzel, jako kdyby už předtím nedokázala, že se na to místo nehodí, protože není vůdčí typ. Ale subinka, která ráda podrží... Dále zde na scéně máme nechvalně proslulého Lloyda a hned po odchodu Walkerové se objevila její sestřenka... Zajímavé vskutku. Ale co je nejvíc ze všeho zarážející, že se těchto několik lidí objeví vždy, až když je všemu konec. Objevil se také Tiberius Ogden a zde je jeho sdělení na informační tabuli.

Tiberius Ogden: Existuje zde návrh, který je více než nutný a aktuální a visí ve vzduchu. Víte, jak vůbec vzniklo první MK? Bylo součástí komplexu EU-Bradavic, zkrátka přidružená organizace školy, nic významného. Až časem nás napadlo, vzhledem k velkému zájmu hráčů tento systém otočit, udělat samotnou instituci sdružující více škol… a takto to začalo Domnívám se, že už tu dospělo do fáze, že by stálo za myšlenku otočit ten systém o 8 let zpátky a přidružit to k nějaké škole. Jediná stále schopná se jeví pouze Gardérova. Čili bavme se o ní. Nechci přímo konstatovat, že MK EU-Bradavic bylo na okresu, ale dá se říci, že tomu tak skutečně bylo. Zkrátka je třeba snížit jeho vyvýšenou pozici na něco jako Prasinky, GD či Gringotovu banku – pro Vaši představu. Zkrátka jen doplněk. Kontrolovaný školou. Minimální vyzkoušený model je 5 hráčů na obsluhu tohoto MK. Ti by se určitě našli. Ministr, náměstek a zároven vedoucí bystrozorů, 2 bystrozoři a jeden na odboru kouzelnické spolupráce, který dělal vše ostatní. Dalo by se samozřejmě s tím operovat, že by třeba na každém důležitém odboru byl hráč. To by znamenalo 8 hráčů atd… Odbory a prostory by tam byly všechny dle knihy, hezky popsané, jen by se prostě nevyužívaly, tak jak je známe. Gardére vytvořil dostatečné stránky, jenž přímo reflektují tento model MK. A proč jsem oslovil Scarlet - zdá se mi jako výborná provizorní ministryně pro takové to "školní MK", jelikož má s rodinou pohodu školy dostatečné zkušenosti. Převod do tohoto školního modelu mi přijde důstojný, alespoň pro mě zvláště - tam to začalo a tam to také skončí. A přitom MK jako takové formálně neskončí – bude pokračovat dál a hráčům bude stále otevřené. Tímto spojením akorát podpoříme jeho životnost, stejně tak Gardérovy školy. 

Zdá se vám to jako slabý výkřik do tmy? Bude toto skutečně fungovat, zda vůbec někteří přistoupí k realizaci? Mají pravdu jak Tiberius Ogden tak Lucienn Black. Ale nebylo by nakonec hraní na chatu tím pravým RPG pro všechny? Vše ostatní by sloužilo jako doplněk ke hře. Mohlo by to tak fungovat? Jak to všechno bude pokračovat budu pro vás sledovat já a zase jenom já.

Vaše Caitline
Žádné komentáře
 
V případě dotazů, námitek či podnětů se obracejte na sovu redakce!