.

Vítejte v redakci novin Denního věštce!

Nový článek

Kolik kouzelníků nás již navštívilo (13.7.2011)

Počet přítomných kouzelníků

Naše výtisky

Ministerstvo- útulek pro samotáře

Napsal/a - Cukrdlinka

Jak ráda vzpomínám na doby, kdy jsem se svou matkou (dlouholetou úřadující pracovnicí MK) navštěvovala ministerstvo a obdivovala všechny ty naplno zaměstnané kouzelníky, jejichž ruce se jim podlamovali pod tíhou nedokončené práce, popoháněli před sebou spěšně své domácí skřítky, kteří je chvíly co chvíly dopovali černou kávou aby jim jejich drazí páníčci nad prací neusli, a bystrozoři všechen ten děj ostražitě hlídali. No zkrátka, nenatáhli jste pomalu ani nohu, abyste nenakopli nějakýho kouzelníka do zadku. O to víc se svého místa má matka držela, neboť věděla, že se perou i o takový post, jako bylo roznášení jídla v místním bistru.  S o to větší lítostí pozoruji ministerstvo dnes. Za celý den se chodbami mihne sotva jeden roznašeč novin, kávovary v bistru zasychají, květiny v kancelářích vadnou, na komodách se vrství čím dál tím větší vrstva prachu, vedení jakoby nezúčastněně neodpovídá na sovy, útoky smrtijedů místo chybějících bystrozorů odvrací ještě zbylá hrstka vedoucích odborů. A já, ač nerada, musím ukázat prstem na nynějšího ministra, pana A.S.Prince-Lloyda, neboť až s jeho vládou začala neaktivita nabírat na síle. Tento kouzelník, prezentující se jako muž všemi směry zdatný, převzal vládu od ex-ministra pana Tiberiuse Ogdena (sláva jemu, měl by dát Lloydovi o udržení aktivity lekci). Lloyd, neustále všem připomínajíc (když je tedy zrovna aktivní) jak moc je pro něj ctěné ministerstvo důležité na něj ale snad ze všech nejvíc "hází bobek" (s prominutím) právě on.
Vše začalo odchodem náměstkyně N. Walker, velká ztráta pro ministerstvo později pokračovala odchodem Alchbreta Rowna. Ačkoliv se Rown nechal slyšet že odešel ze své vlastní vůle, důvody k tomu určitě měl a s politováním musím uznat, že on tomu všemu dával alespoň nějaký směr. Pokračujme nedávnou výpovědí pana Johna Blacka, vedoucího bystrozorů (konkretně tedy jednoho zbývajícího), zkušeného kouzelníka, který jako na potvoru odešel zrovna teď, když smrtijedé nabírají na síle. No, to jsem tedy zvědavá jak se s tím naši hrdinové- Lloyd, Walkerová, Gardére,... poperou. A vše vygradovalo tím, že se v ministrově kanceláři začínají oběvovat bývalí zaměstnanci pod vládou Ogdena, letití zastánci správného chodu MK (zařazuje se tam bůhví proč i Lloyd) schánějíc se právě po něm.Co říct na závěr, za hlavu by se teď mělo chytnou hlavně vedení, jestli si chce totiž udržet ještě ten zbytek přítomných, mělo by pro jejich aktivitu něco udělat. Nesedí tam nahoře přece jen "leckdo bez kreativity", pane Lloyde,ne?
S přáním pevných nervů Vaše Cukrdlinka!
(Vyjadřujte se v komentářích, jsme na Vaše názory nadrbaní! Jestli teda ještě zbyl někdo, kdo naše noviny může číst... ;))

(Názory na tento článek prosím piště do komentářů, určitě nebudou na škodu).

Poslední komentáře
17.12.2012 13:15:23: Ministerstvo už bohužel není co bývalo......
 
V případě dotazů, námitek či podnětů se obracejte na sovu redakce!