.

Vítejte v redakci novin Denního věštce!

Nový článek

Kolik kouzelníků nás již navštívilo (13.7.2011)

Počet přítomných kouzelníků

Rozhovory

Rozhovor se správcem Azkabanu: Pablo de La Vega

Sedím u baru v hostinci proslulého města Haddonfield. Netrpělivě očekávám příchod správce Azkabanu, kterého jsem nikdy předtím osobně nepotkala. A neměla s ním tu čest. Byla to pro mne výzva, kterou jsem přijala s velkým odhodláním. Po několika minutách si všimnu muže, který zvídavě kouká na mou osobu. Zanedlouho sedíme u stolu. Já a pohledný, elegantní muž s italskými kořeny, středního věku. S nímž jsem pro vás, mé milé čtenáře, připravila rozhovor. Který vypovídá o upovídané povaze muže s velkou zodpovědností. Správce Azkabanu Pablo de La Vega.

O Azkabanu jako takovém toho víme spousty. Ale o jeho správci téměř nic. Za jakých podmínek jste byl jmenován do funkce?

Tak bolo to v jeden pekny den ked som dostal sovu od vtedajšej ministerky magie Lucienn Black, v ktorej sa pisalo o tejto ponuke, vtedy sme boli v inej spolupraci a tak ma po odchode Dragotina Karkarova dosadila do tak vyznamnej funkcie.

Tímto jste našim čtenářům vyvrátil domněnky o neschopnosti pana Karkarova.  Znal jste svého předchůdce a pokud ano, jaký jste k němu měl vztah?

Dragotina som poznal len zbežne, viem že bol z Bulharska a bol to priatel Scabiora cez ktoreho sme sa aj spoznali a naš prvy rozhovor bol po bulharsky kedže to ma blizko k ruštine pokecali sme si spolu o Bulharsku lebo som tam bol par mesiacov na ... "staži" Okrem toho boli sme aj kolegami v torcha inej spoločnosti ...

Chápu-li správně, váš vztah byl pozitivní. Stejně jako býval vztah paní ministryně s tehdejším správcem Azkabanu. Bývala taková i vaše spolupráce?

ano da sa to tak povedať ... prečo byval ? S Lucien sme mali vždy pozitivny vzťah ... aj ked v poslednej dobe sa to tak povedať neda, akosi sa rozchadzame v nazoroch v poslednej dobe je zaneprazdnena viac osobnym životom ako kolegom a ... predtym som viacej spolupracoval s Molly Malfoy ... ako veduca aurorov bola skvela kolegyna čo sa nam i tak nepodarilo Azkaban naplniť

Býval proto, že podala demisi a tudíž není vaší nadřízenou. Jaký jste měl pocit z toho, když jste se o této skutečnosti dozvěděl?

tak bol som torcha prekvapeny ... lebo to malo dopadnuť inak ...  ale na druhej strane sa to dalo očakavať nakolko sa tomu jej ministrovaniu nedarilo pre jej ine zaujmy ...

Zmínil jste Molly Malfoy, jako svou skvělou kolegyni. Jakou roli hrála tato žena ve vašem životě?

bola to skvela kolegyna a spolupracovnička no nič viac ... pre pracu sme sa vlastne aj spoznali ...

To mě přivádí k další otázce. Jak to teď bude s vaším zaměstnáním, když ministerstvo "padlo" a zatím nemáme žádné zprávy o tom, jak to bude dál? Ačkoliv dve vzduchu visí návrh sjednocení ministerstva se školou... Co si o tom myslíte?

tak to je tema na dlhu diskusiu no tak zhruba ... ministerstvo sa už spojilo so školou kuziel Eu Hogwarts a myslim si že na sučastnu jeho využitelnosť to aj stači, no prekaža mi že nebola volba ministra a niekto ... tym myslim Tiberia Ogdena tam dosadil Scarlet de Lamoranse ... s ktorou som sa zatial nestretol a nemam žiadne inštrukcie ohladom Azkabanu ... no vyzera to velmi velmi zle ... Azkaban je prazdny a ubuda aj Dementorov lebo sa nemaju čim krmiť a musim ich však aj preto udržať pokope a na uzde ... preto chcem aj cestou veštca možno upozorniť čarodejnicku verejnosť na možne obsmrdanie dementorov v blizkosti ich obydli alebo organizacii ...

Podobně jako dosadil předtím Lucienn Lescöt Black? Inu, načal jste velmi závažné téma. Můžeme snad očekávat únik mozkomorů z Azkabanu a útoky za účelem nakrmit se?

štastne myšlienky ktore Dementori potrebuju môžu hladať aj u muklov no neviem ako natom stoji odbor ktory to ma teraz nastarosti, môže pribudnuť viacej utokov na muklovske rodiny alebo jedincov ...  tolko ich ustražiť nemožno ... aj ked ich zamestnavam opravami pevnosti a stavbou noveho kridla v ktorom budu ... politicke cely ...

Tolik o vašem jistě náročném zaměstnání. Jste pohledný muž a naše čtenářky by jistě zajímalo, zda existuje nějaká paní Vegová.

tak to je zvlaštna otazka lebo nikdy som ženaty nebol ... ale mam syna ma 17 rokov a byval pri svojej matke, teraz je na internatnej sukromnej akademii kuziel v Taliansku kde si dokončuje vzdelanie ... no ani s jeho matkou som nebol ženaty takže nie ... pani Vegova neexistuje ...

Tím jsem samozřejmě myslela jakoukoliv ženu, nejen tu před zákonem. Takže chápu-li správně, máte kořeny v Itálii?

tak čo sa tyka tych žien nemam v tom velke štastie lebo som sa v priebehu poslednych par dni stal znova vdovec ... a už štvornasobny   no ale čo už život ide dalej a na tomto svete to už tak funguje.. a ano korene mam v Taliansku ... konkretne na Siciili v Palerme, otec bol Marcelo de La Vega vdačim mu za vela čo ma naučil a čim som sa stal, bol to velky mag a čiernoknažik a bol riaditelom torcha pochybnej organizacie zvanej Black Rose ... k vam to ničo hovori tak viete svoje a ak nie tak to nestoji za reč vracať sa k predmetu ich .. "podnikania"

Upřímnou soustrast. Ale jak jste sám řekl, život jde dál. A zřejmě tak i ten váš. Chtěl byste na závěr našim čtenářům, případně čtenářkám něco vzkázat? Děkuji vám za rozhovor. Naviděnou.

možno len tolko ... že nič *zasmeje sa* kto chce vedieť niečo viac nech sa zastavi bud v Azkabane ... ak sa tam neboji, alebo tuna v hostinci ... potešim sa každej spoločnosti hlavne teda ženskej … možno ešte jednu mudru vetu "Nič nieje stratene, pokial v to veri aj ten posledny blazon"

Děkuji vám za rozhovor. Naviděnou.
Žádné komentáře
 
V případě dotazů, námitek či podnětů se obracejte na sovu redakce!